wrzesień 2021
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Polski Czerwony Krzyż
Oddział Rejonowy
w Ciechanowie
ul. Rzeczkowska 11
06 – 400 Ciechanów
Tel. 23 672 53 13
Tel/Fax. 23 672 49 31
e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
GODZINY OTWARCIA
W DNI POWSZEDNIE:
od 8.00 do 16.00

PCK z nagrodą Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

PCK z nagrodą Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej 

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie otrzymał nagrodę specjalną
za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w 2020 r. przyznaną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Nagrody są przyznawane każdego roku z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

„Skoro możemy to pomagamy! Jeśli ludziom potrzebna jest pomoc, a my możemy ją ofiarować, po prostu działamy. Każdy dzień to dla nas lekcja empatii. Wierzymy w to, że każdy człowiek zasługuje na wsparcie. Jesteśmy ze sobą związani jako ludzie i wszyscy potrzebujemy życzliwej dłoni. Otrzymana nagroda to dla nas jeszcze większa motywacja do czynienia dobra. Ten sukces to zasługa przede wszystkim pracowników, ogromnego wsparcia całego zarządu oraz wszystkich naszych przyjaciół i działaczy” – mówi Bożena Podleńska, dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Ciechanowie. 

Przyznana nagroda specjalna związana jest z prowadzoną przez PCK działalnością dotyczącą pomocy żywnościowej dla osób najuboższych, wsparcia edukacyjnego dla dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo, prowadzenia świetlic środowiskowych, jadłodajni, udzielania bezpłatnej pomocy prawnej, realizacji profilaktyki zdrowotnej a także aktywnego wsparcia dla osób starszych i chorych, mających problemy z aktywnym funkcjonowaniem
w społeczeństwie. To tylko mały wycinek działań, jakimi każdego dnia zajmuje się PCK.

Wiele podejmowanych inicjatyw nie byłoby możliwych bez wsparcia lokalnych samorządów
i innych jednostek, dla których Oddział Rejonowy PCK w Ciechanowie jest wieloletnim, rzetelnym partnerem społecznym w rozwiązywaniu istniejących kwestii społecznych.

Szczególne podziękowania kierujemy do Starosty Powiatu Ciechanowskiego Pani Joanny Potockiej-Rak. Dziękujemy za dostrzeżenie naszych działań i wnioskowanie o tak zaszczytną nagrodę dla naszej ciechanowskiej, czerwonokrzyskiej organizacji. 

Uroczystość wręczania nagród z okazji „Dnia Pracownika Socjalnego” przypadającego na dzień 21 listopada odbyła się już dziś, w formie on-line. W wydarzeniu brali udział minister Marlena Maląg oraz Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. Nagrodę odebrali Bożena Podleńska – dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Ciechanowie oraz Bogdan Kołakowski – prezes zarządu.

received 374620100539362