październik 2021
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Polski Czerwony Krzyż
Oddział Rejonowy
w Ciechanowie
ul. Rzeczkowska 11
06 – 400 Ciechanów
Tel. 23 672 53 13
Tel/Fax. 23 672 49 31
e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
GODZINY OTWARCIA
W DNI POWSZEDNIE:
od 8.00 do 16.00

ZAPYTANIA OFERTOWE

Podstawowe zestawienie poziom z EFS kolor

 

Zapytanie ofertowe - organizacja pikniku rodzinnego - II edycja

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności dot. wyboru organizatora pikniku rodzinnego. Oferty przyjmujemy do 24.06.2019r. do godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - piknik rodzinny II

 

Zapytanie ofertowe - transport dzieci na kolonie - II edycja

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór wykonawcy usługi transportowej obejmujacej przewóz dzieci na kolonie.  Oferty przyjmujemy do 07.06.2019r. do godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - transport dzieci na kolonie II

 

Zapytanie ofertowe - kadra na kolonie - II edycja

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie zgodnie z zasadą konkurencyjnosci na wybór kierownika i 4 wychowawców na koloniach.  Oferty przyjmujemy do 07.06.2019r. do godz. 15.00. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - kadra na kolonie II

 

Zapytanie ofertowe - dostawa i montaż urządzeń placu zabaw i siłowni zewnętrznej 

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego dot. dostawy urządzen placu zabaw i siłowni zewnętrznej na potrzeby realizacji projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 05.06.2019r. do godz. 12.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - plac zabaw i siłownia zewnętrzna

 

Zapytanie ofertowe - organizacja spotkań wielkanocnych

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego dot. organizacji spotkań wielkanocnych dla uczestników projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 05.04.2019r. do godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - spotkania wielkanocne

 

Zapytanie ofertowe - doradca prawny rodzin

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności na wybór osoby świadczącej usługi doradcy prawnego rodzin w projekcie "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 07.02.2019r. do godz. 15.00. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - doradca prawny rodzin

 
Zapytanie ofertowe - kadra prowadząca zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania w zakresie fotografii - nabór uzupełniajacy
 
Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór kadry prowadzącej zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania w zakresie fotografii w ramach projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 14.01.2019r. do godz. 15.00. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania w zakresie fotografii

 

Zapytanie ofertowe - miejsce organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w formie kolonii

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności dot. wyboru miejsca organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w formie kolonii. Oferty przyjmujemy do 14.12.2018r. godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - miejsce organizacji wypoczynku letniego

 

Zapytanie ofertowe - organizacja spotkań wigilijnych i wielkanocnych

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego dot. organizacji spotkań wigilijnych i wielkanocnyhc dla uczestników projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 29.11.2018r. do godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - spotkania wigilijne i wielkanocne

 

Zapytanie ofertowe - kadra prowadząca zajęcia wyrównawcze z języka polskiego

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór kadry prowadzącej zajęcia wyrównawcze z języka polskiego w ramach projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 05.10.2018r. do godz. 15.00. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - zajęcia wyrównawcze z języka polskiego

 

Zapytanie ofertowe - kadra prowadząca kółka zainteresowań

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór kadry prowadzącej kólka zainteresowań w ramach projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 05.10.2018r. do godz. 15.00. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - prowadzenie kółek zainteresowań

 

Zapytanie ofertowe - kadra prowadząca zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór kadry prowadzącej zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania w ramach projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 05.10.2018r. do godz. 15.00. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania

 

Zapytanie ofertowe - kadra na kolonie

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie zgodnie z zasadą konkurencyjnosci na wybór kierownika i 4 wychowawców na koloniach.  Oferty przyjmujemy do 15.06.2018r. do godz. 9.00. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - kadra na kolonie

 

Zapytanie ofertowe - organizacja pikniku rodzinnego 

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności dot. wyboru organizatora pikniku rodzinnego. Oferty przyjmujemy do 18.05.2018r. do godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - piknik

 

Zapytanie ofertowe - transport dzieci na kolonie

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór wykonawcy usługi transportowej obejmujacej przewóz dzieci na kolonie.  Oferty przyjmujemy do 15.05.2018r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - transport dzieci na kolonie

 

Zapytanie ofertowe - świadczenie usług terapeutycznych dla dzieci i młodzieży

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności dot. swiadczenia usług terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Oferty przyjmujemy do 27.03.2018r. do godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - usługi terapeutyczne

 

Zapytanie ofertowe - miejsce organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w formie kolonii

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności dot. wyboru miejsca organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w formie kolonii. Oferty przyjmujemy do 21.03.2018r. godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - wypoczynek letni

 

Zapytanie ofertowe - opracowanie diagnozy potrzeb terapeutycznych dzieci i młodzieży

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności dot. opracowania diagnozy potrzeb terapeutycznych dzieci i młodzieży. Oferty przyjmujemy do 12.02.2018r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - diagnoza

 

Zapytanie ofertowe - kadra prowadząca zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania dzieci i młodzieży

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór kadry prowadzącej zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania dzieci i młodzieży w ramach projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 08.12.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania

Zapytanie ofertowe - kadra pedagogiczna prowadzaca zajęcia wyrównawcze i rozwijajace

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór kadry pedagogicznej prowadzącej zajęcia wyrównawcze i rozwijające w ramach projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 08.12.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - zajęcia wyrównawcze i rozwijające

 

Zapytanie ofertowe - organizacja spotkań wigilijnych i wielkanocnych

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego dot. organizacji spotkań wigilijnych i wielkanocnyhc dla uczestników projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 27.11.2017r. do godz. 15.00 Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - spotkania wigilijne i wielkanocne

 

Zapytanie ofertowe - pracownik socjalny - II nabór

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie zgodnie z zasadą konkurencyjności na wybór osoby świadczącej usługi pracownika socjalnego w projekcie "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 14.11.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - pracownik socjalny - II nabór

 

Zapytanie ofertowe - artykuły spożywcze

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie zgodnie z zasadą konkurencyjności na dostawę artykułów spożywczych, służących przygotowywaniu posiłków dla osób uczestniczących w projekcie "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 13.11.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - dostawa artykułów spożywczych

 

Zapytanie ofertowe - laptopy, projektory multimedialne

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór dostawcy laptopów i projektorów multimedialnych na potrzeby realizacji projektu "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 16.10.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - laptopy, projektory

 

Zapytanie ofertowe - pracownik socjalny

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie zgodnie z zasadą konkurencyjności na wybór osoby świadczącej usługi pracownika socjalnego w projekcie "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 12.10.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - pracownik socjalny

 

Zapytanie ofertowe - kierowca

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie rozeznania rynkowego na wybór osoby świadczace kierowcy w projekcie "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 27.09.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe wraz z formularzem ofertowym.

Zapytanie ofertowe - kierowca

 

Zapytanie ofertowe - doradca prawny rodzin

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie prowadzi postępowanie w trybie zgodnym z zasadą konkurencyjności na wybór osoby świadczace usługi doradcy prawnego rodzin w projekcie "Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży" Oferty przyjmujemy do 22.09.2017r. Poniżej publikujemy zapytanie ofertowe.

Zapytanie ofertowe - doradca prawny rodzin

 

 

 

INFORMACJE BIEŻĄCE

 

Podstawowe zestawienie poziom z EFS kolor

 

Prowadzimy nabór do projektu.

Wszystkich chcacych wziąć udział w projekcie zachęcamy do złozenia formularzy rekrutacyjnych, dostepnych w siedzibie OR PCK w Ciechanowie przy ul. Rzeczkowskiej 11 oraz na naszej stronie internetowej w zakładce: Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży >> Zasady udziału i rekrutacja.

Zapraszamy

 

WSPARCIE PCK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Podstawowe zestawienie poziom z EFS kolor

Projekt: Wsparcie PCK dla dzieci i młodzieży

złożony w ramach priorytetu IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Wnioskodawca: Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Ciechanowie

Okres realizacji: 01.09.2017r. -  31.08.2019r.

Partnerzy projektu: Gmina Ciechanów, Gmina Regimin, Gmina Sońsk

Cel główny projektu: Wsparcie rodzin ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym i niewydolnych wychowawczo w procesie przygotowywania dzieci do samodzielnego życia i kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie 80 dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi, a także poprzez pomoc edukacyjno-doradczą dla 40 dorosłych członków tych rodzin oraz działania integrujące rodziny

Odbiorcy pomocy w projekcie: 80 osób w wieku 6-18 lat oraz 40 osób dorosłych z gmin Regimin, Sońsk, z gminy i miasta Ciechanów z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych., zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Rekrutacja
- wyselekcjonowanie kandydatów przez GOPS-y i z bazy rodzin objętych pomocą PCK, kontakt ze szkołami -wskazanie potencjalnych uczestników projektu, spotkania z rodzicami 

- złożenie formularzy zgłoszeniowych przez rodziców 

- uzyskanie opinii pedagogów szkolnych o potrzebach i problemach uczniów 

- dokonanie wyboru 80 osób – uczestników projektu oraz 40 ich rodziców 

Preferencje dla: osób i rodzin korzystających z POPŻ, dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, z rodzin ubogich, których co najmniej 1 rodzic jest bezrobotny, uczniów, którzy powtarzali rok nauki, dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

Formy wsparcia przewidziane w projekcie:

1.Utworzenie i organizacja pracy Punktów Wsparcia Dziennego Dzieci i Młodzieży

a) Utworzenie Punktów Wsparcia Dziennego Dzieci i Młodzieży: w Ciechanowie, Gminie Sońsk, Gminie Regimin, Gminie Ciechanów . 

b) opracowanie regulaminu działania PWDDiM i zaangażowanie kadry kierowniczej i wychowawców. Zakupione zostanie niezbędne wyposażenie. Punkty funkcjonować będą od poniedziałku do piątku przez 5 godzin dziennie

c) rekrutacja uczestników i przygotowanie szczegółowej diagnozy ich potrzeb, określającej możliwe i pożądane zmiany w jego postawach. oraz stworzenie ścieżki reintegracji dla każdego dziecka, 

d) opracowanie programu merytorycznego PWDDiM Program opracowany zostanie na podstawie potrzeb ucz. projektu określonych w diagnozie wstępnej. 

2.Prowadzenie działalności edukacyjnej

Punkty prowadzić będą szeroką działalność edukacyjną, służącą wspieraniu wychowanków w procesie nauczania. Działalność edukacyjna będzie miała charakter: 
- stworzenia warunków i pomocy w odrabianiu lekcji 
 
- prowadzenia korepetycji dla uczniów wykazujących problemy w nauce oraz reedukacji dla uczniów, którzy utracili posiadane wcześniej wiadomości i umiejętności 

- prowadzenie kółek zainteresowań obejmujących realizację zajęć wykraczających tematycznie poza ramy programowe szkoły, zwłaszcza z fizyki, chemii, informatyki, biologii, historii, geografii, zajęcia z języka angielskiego. 

Zajęcia będą miały charakter grupowy i indywidualny i wynikać będą z potrzeb konkretnych wychowanków. Codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą prowadzić będą wychowawcy spełniający wymagania ustawy o wspieraniu rodziny. 

3.Kształtowanie postaw prospołecznych wychowanków i właściwych relacji rodzinnych

Zadanie obejmować będzie następujące działania: 

- działania profilaktyczne wspierające rodzinę w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych (organizacja terapii rodzinnej i indywidualnej, indywidualne i rodzinne doradztwo prawne). 

- organizacja spotkań ze specjalistami i pogadanek z zakresu promocji zdrowia i zdrowego trybu życia i konieczności dbania o kondycje fizyczną, 

- organizacja spotkań ze specjalistami i pogadanek z zakresu profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy oraz ryzykownych zachowań

- prowadzenie zajęć terapeutycznych dla dzieci wykazujących problemy rozwojowe – zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem 

- realizacja warsztatów kształtujących właściwe postawy społeczne: z zakresu komunikacji interpersonalnej, pracy grupie, utrzymywania właściwych relacji w grupie rówieśniczej, z rodzicami i nauczycielami, zajęć z zakresu kultury osobistej 

- kurs udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej

- włączenie dzieci i młodzieży w działalność społeczną prowadzoną przez PCK

- organizacja wigilii i spotkań wielkanocnych 

- spotkania indywidualne i grupowe z rodzicami dot. właściwej opieki nad dziećmi, 

4.Rozwój zdolności i zainteresowań dzieci i młodzieży

W zadaniu zapewniona zostanie podopiecznym możliwość atrakcyjnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, a także odkrywania i rozwijania własnych zainteresowań, uzdolnień, talentów. Prowadzone będą następujące działania: 

- organizacja gier i zabaw w siedzibach punktów oraz na świeżym powietrzu, wycieczki do ciekawych miejsc na terenie miasta,

- 4 wycieczki edukacyjno-rekreacyjne do innych miejscowości np. do teatru, kopalni soli, Centrum Nauki Kopernik, planetarium, ekologiczna do lasu 

- kolonie w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach i półkolonie na terenie Punktów, z programem edukacyjnym, terapeutycznym i profilaktycznym 

- wyjścia do kina i na basen 

- warsztaty muzyczno-wokalne, warsztaty teatralne, warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne,  warsztaty modelarskie

- zajęcia sportowe. 

- 2 pikniki służące integracji rodzin wspólnemu przezywaniu emocji. 

Podopieczni Punktów będą mieli możliwość zaprezentowania swych umiejętności w trakcie spotkań organizowanych przez PCK i partnerów, takich jak Dzień PCK, Dzień Honorowego Dawcy Krwi, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Matki.

Dla podopiecznych Punktów zakupione zostaną wyprawki szkolne.

 

 

ZASADY UDZIAŁU I REKRUTACJA

Podstawowe zestawienie poziom z EFS kolor

Uczestnikami Projektu są:

- dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat – 80 osób (40 dziewcząt i 40 chłopców),
- osoby dorosłe z rodzin dzieci i młodzieży objętych Projektem – 40 osób.
zamieszkałe na terenie Gminy Ciechanów, Gminy Sońsk, Gminy Regimin i Miasta Ciechanów.
 
Punkt Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży:
a) wymagających objęcia wsparciem z powodu niedostatecznej opieki rodzicielskiej,
b) zagrożonych wykluczeniem społecznym, z zaburzeniami zachowania,
c) wychowujących się w warunkach niekorzystnych dla ich rozwoju,
d) zagrożonych demoralizacją, przestępczością i uzależnieniami,
e) chcących rozwijać swoją osobowość, zainteresowania,
f) potrzebujących opieki po zajęciach szkolnych,
g) wymagających pomocy pedagoga, psychologa, logopedy,
h) mających problemy z nauką,
i) nieumiejących nawiązywać kontaktu z rówieśnikami i dorosłymi,
 
Kryteria udziału dzieci i młodzieży
 
Wsparciem objętych zostanie 80 osób – dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat z terenu Miasta Ciechanów, Gminy Ciechanów, Gminy Regimin oraz Gminy Sońsk. Będą to osoby z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Do Projektu rekrutowane będą również dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Będą to osoby, które wymagają objęcia wsparciem z powodu niedostatecznej opieki rodzicielskiej i wynikających z niej problemów takich, jak m.in.:
- zagrożenie zjawiskami patologicznymi,
- złe wyniki nauczania,
- brak pozytywnych wzorców zachowań,
- niedostosowanie społeczne i nieprawidłowy rozwój w kontaktach z rówieśnikami         i otoczeniem,
- niedożywienie spowodowane ubóstwem lub nadwagą wywołaną brakiem aktywności fizycznej,
- problemy emocjonalne, wycofanie i zaniżone poczucie własnej wartości,
- nieradzenie sobie z codziennymi sprawami.
 
Preferowane osoby:
- z rodzin ubogich, wielodzietnych, niepełnych,
- których rodzina korzysta z programu PO PŻ,
- w których przynajmniej jeden rodzic jest osobą pozostającą bez pracy,
- które powtarzały rok nauki,
- niepełnosprawne, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
 
Kryteria udziału członków rodzin dzieci i młodzieży objętych Projektem
 
W Projekcie weźmie udział 40 osób dorosłych (20 kobiet i 20 mężczyzn) – członków rodzin dzieci i młodzieży objętych Projektem – z terenu Miasta Ciechanów, Gminy Ciechanów, Gminy Regimin oraz Gminy Sońsk. Będą to osoby z rodzin ubogich, wielodzietnych lub niepełnych, w których co najmniej jeden dorosły członek rodziny jest bezrobotny.
 
Preferowane osoby:
- korzystające z programu PO PŻ,
- z rodzin ubogich, wielodzietnych i/lub niepełnych,
- z rodzin, w których przynajmniej jedna osoba jest bezrobotna.
 
Rekrutacja uczestników
 
Rekrutacja główna uczestników Projektu prowadzona będzie od października 2017 r. do momentu osiągnięcia planowanej do objęcia wsparciem liczby osób. Dopuszcza się możliwość prowadzenia rekrutacji uzupełniającej lub zakwalifikowania do Projektu –  w trakcie jego realizacji – osób z listy rezerwowej. Sytuacja ta dotyczy przypadku rezygnacji z udziału w Projekcie, wykluczenia z niego lub wcześniejszego zakończenia w nim udziału.
 
Rekrutacja uczestników Projektu odbywa się z uwzględnieniem zasady równych szans, w tym zasady równości płci – zakłada bowiem równy dostęp do Projektu zarówno kobiet, jak i mężczyzn znajdujących się w grupie potencjalnych Uczestników.
 
Do Punktu Wsparcia Dziennego przyjmowane są dzieci i młodzież: 
a) na pisemny wniosek rodziców, wyrażony w postaci wypełnienia Formularza zgłoszeniowego,
b) na wniosek opiekunów prawnych, pedagogów szkolnych, pracowników socjalnych, asystentów rodzin, kuratorów sądowych – jeżeli rodzice wyrażą na to zgodę,
c) na mocy postanowienia sądu.
 
Szczegółowe zasady udziału w projekcie oraz zasady rekrutacji przedstawione są w regulaminie projektu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie składają formularze zgłoszenowe w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Ciechanowie przy ul. Rzeczkowskiej 11. Ponizej zamieszczamy regulamin projektu oraz formularz zgłoszeniowy.
 
 
 
Zapraszamy
 
 

Firma

Szanowni Państwo,

Polski Czerwony Krzyż od lat współpracuje z firmami odpowiedzialnymi społecznie, dla których ważne jest niesienie pomocy potrzebującym osobom. Symbol Czerwonego Krzyża jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem na świecie. Poprzez współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem firmy kształtują swój pozytywny wizerunek i wdrażają program społecznego zaangażowania.

Partnerami PCK są firmy z różnych działów gospodarki, które adaptują specjalnie przygotowany program marketingu społecznego. Proponujemy udział w znanych, długofalowych i ogólnopolskich projektach i kampaniach społecznych. Nasze działania prowadzimy przejrzyście i w oparciu o najwyższe standardy etyczne. Udział w naszych projektach zwiększa atrakcyjność oraz rozpoznawalność produktów danej firmy, co przekłada się na wzrost sprzedaży i możliwości pomocy świadczonej przez PCK.

Partnerem PCK może zostać firma ogólnopolska lub firma działająca lokalnie. Rodzaj zawartej umowy zależy od wielkości kwoty oraz obszaru działania, jaki deklaruje sponsor (lokalnie, czy na cały kraj). Partnerstwo jest formą wspierania celów społecznych, na których firmie najbardziej zależy. Polski Czerwony Krzyż stwarza Państwu możliwość połączenia swoich celów biznesowych z działalnością charytatywną. Możemy pomóc określić Państwu wspólną płaszczyznę Państwa działalności komercyjnej i społecznej, dzięki czemu pomoc innym przynosi nie tylko satysfakcję, ale również zysk.

Jeśli Państwa firma jest zainteresowana współpracą, prosimy o kontakt pod nr tel. 23 672 53 13, fax. 23 672 49 31lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Przygotujemy dla Państwa szczegółową ofertę.

Więcej artykułów…

  1. Osoby indywidualne